Війна, яку розпочала проти нашої держави країна-терорист — росія, змусила кожного українця вийти із зони комфорту та заново вчитись жити. І сьогодні нам, як ніколи, важливо підтримувати звʼязок з рідними, друзями, допомагати та бути пильними, обережними й фінансово стабільними.

І для цього рекомендуємо вам ознайомитись з чат-ботами, які допоможуть жити за умов війни.

Чат-бот — це програма, що відтворює спілкування із людьми. Зазвичай вона присутня у таких месенджерах: Viber, Telegram, Messenger. Чат-боти цілодобові та прості у користуванні.

SaveUa. Він буде корисним як тим, хто потребує допомоги, так і тим, хто хоче її надати.

Якщо ви потребуєте допомоги:

  • вкажіть свою адресу (місто, область);
  • виберіть потрібну категорію (прихисток, транспорт, їжа, одяг і речі, амуніція тощо);
  • залиште номер телефону;
  • напишіть детальніше про ваш запит.

Якщо ви волонтер, залиште ті самі дані та очікуйте запити про допомогу.

Примітка: щоб запустити бота, рекомендовано пройти верифікацію, адже такі заявки викликають більше довіри (можна це зробити через Дію або QR-код COVID-вакцинації).

ПЕРЕВІРКА. За допомогою нього ви зможете перевіряти інформацію чи будь-які суперечливі факти, які викликають сумніви. А також бот допоможе розрізняти правдиві новини від пропаганди російських ЗМІ, яка спрямована на розʼєднання України.

Щоб почати користуватись, надсилайте програмі те, що хочете перевірити (новини, статті, посилання, фото тощо). Відповідь отримаєте впродовж доби. Або вибирайте рубрику «Актуальні фейки» та читайте новини, які придумують росіяни сьогодні.

UA_Media Support Center. Бот, в якому можна знайти потрібну інформацію працівникам ЗМІ (чек-лист, закони, що регулюють діяльність журналістів), гайди в разі надзвичайних ситуацій, ресурси для пошуку експертів, житла, транспорту. Також тут можна залишити запит на отримання споряджень (бронежилети, каски, аптечки) або попросити будь-яку іншу допомогу.

robota.ua NOW Вакансії. Цей чат-бот значно пришвидшить і спростить процедуру пошуку роботи. За допомогою нього ви зможете:

  • знайти потрібні вакансії або ті, які актуальні сьогодні в будь-якому місті;
  • знайти роботу дистанційно;
  • вибравши потрібні параметри, підписатись на повідомлення про нові вакансії;
  • знайти роботу не лише в Україні, а й за кордоном.

Знайди рідних. Сьогодні є сотні тисяч біженців і переміщених осіб, з якими рідні втратили звʼязок, адже ті, з певних причин, загубили телефон або змінили номер.

Бот допоможе вам відшукати близьких. Щоб ним скористатись, потрібно зареєструватися (ПІБ, дата народження, місце постійного та тимчасового місцепроживання, номер телефону) та вказати номер телефону людини, котра зникла. Якщо ви забули/загубили його, натисніть «Я не памʼятаю номер телефону» та дотримуйтесь наступних вказівок.

Примітка: інформацію щодо місцезнаходження людини можна отримати лише після її згоди.

Волонтерська гаряча лінія. Програму створила Українська Волонтерська Служба для того, щоб шукати допомогу та надавати її військовим і населенню.

Щоб допомагати, потрібно пройти реєстрацію як волонтер, автоволонтер чи волонтер-медик і чекати, коли з вами звʼяжуться.

Щоб шукати допомогу, у меню «Потрібна допомога» виберіть зі списку, що саме вас цікавить:

  • хочу виїхати з міста;
  • шукаю ліки чи лікаря;
  • шукаю зниклу людину;
  • потребую гуманітарної допомоги;
  • шукаю військове спорядження;
  • потрібна допомога стареньким;
  • шукаю прихисток;
  • потрібна допомога з тваринами;
  • мого запиту немає в списку.

Опісля вкажіть область, населений пункт, ПІБ, номер телефону, профіль у Facebook або Instagram для перевірки, опишіть ваш запит і чекайте на зворотний звʼязок.

Архів війни. Геноцид проти українського народу не зійде росіянам з рук. Вони будуть жорстоко покарані і ми цьому посприяємо.

Для початку можете надсилати в цей бот фотографії, аудіо- та відеоматеріали, які показують життя після того, як нас прийшли «рятувати», вимушену евакуацію, ночі в бомбосховищах, руйнування майна, мародерство, насилля та інші злочини російської армії. У майбутньому цю інформацію зможуть використати дослідники, юристи, правозахисники та творці документальних проєктів.

Війна продовжується, і хто знає, скільки ще нам доведеться зазнати болю та страждань. Але не соромтесь звертатись за допомогою та надавати її, якщо є бажання та можливість, адже разом – ми сила, яку ніхто і ніколи не здолає.