Під час пошуку роботи доводиться зіштовхуватися з відмовами роботодавців і, мабуть, кожному з нас знайоме відчуття після чергової фрази «Ми вам передзвонимо». За звичних обставин одна чи навіть кілька відмов не здатні збити нас зі шляху. Проте в умовах війни, і як наслідок – підвищеної конкуренції на ринку праці, після кількох «ні» впевненість у собі може похитнутися. Тож розповідаємо, як пережити відмови роботодавців, не втратити віру у власний професіоналізм і таки знайти гарну роботу.

Відмови будуть

Не хочемо даремно заспокоювати вас і запевняти, що впевнений у собі профі з легкістю знайде роботу.

Потрібно прийняти той факт, що деякі компанії (можливо, їх буде чимало) вам відмовлять.

Це реалії ринку праці воєнного часу. Зараз на одну вакансію в середньому претендує близько 5-6 кандидатів. Всі вони професійні і часто відправляються на пошуки нової роботи не за власним бажанням.

Емоції та факти повинні бути окремо

Відмови роботодавців можуть змусити вас поринути у самобичування. Факт негативного результату від співбесіди чи декількох легко може перейти в емоційне «Я нічого не вмію», «Я ні на що не здатний», «Я ніколи не знайду роботу», «Мені не досягти успіху» та безліч інших проявів депресивних настроїв.

Пам’ятайте, що пошук роботи – це лише невеличка частина вашого життя і, якщо вам не перетелефонують після співбесіди, ви не маєте знецінювати свої досягнення.

Аналіз ситуації

Він допоможе виокремити факти і пропрацювати проблемні моменти. Ось кілька питань собі, які допоможуть найкраще проаналізувати ситуацію:

  • Чи відповідають мої зарплатні очікування сьогоднішнім можливостям компанії та моїм досягненням?
  • Чи відповідає моє резюме конкретній вакансії? Чи відповідають мої навички і досягнення її вимогам?
  • Яку фотографію я обрав для резюме? Яке враження вона справила на роботодавця?
  • Якою була моя розповідь про себе на співбесіді? Чи не пропустив я чогось важливого, чи впевнено говорив і чітко відповідав на уточнювальні запитання?
  • Чи зміг/зможу надалі відповісти на типові запитання від рекрутера на співбесіді?
  • Які рекомендації мені надали на попередньому місці роботи?
  • Який контент у моїх соцмережах? Чи не міг він завадити отримати роботу чи він навпаки – допомагає моїй професійній діяльності?
  • Який зовнішній вигляд я мав, чи прийшов вчасно, як себе поводив?
  • Яке загальне вражання з огляду на все вище сказане я міг справити на потенційного роботодавця?

Відповідайте на ці питання чесно, можна навіть занотувати відповіді – так вам буде легше зробити роботу над помилками, відредагувати своє резюме чи підготуватися до наступного інтерв’ю краще.

Користь похвали

У моменти, коли хочеться максимально себе покарати за помилки, допущені на співбесіді чи провалену телефонну розмову з рекрутером, не забувайте і про свої гарні якості чи дії.

У періоди спаду дуже важливо підтримувати себе і пам’ятати про власні сильні сторони.

Допоможе вам у цьому проста вправа: напишіть 20 ваших сильних якостей або 20 речей, які вам вдаються найкраще. Тут можна попросити допомоги у близьких (таким чином вам ще й не буде здаватися, що ви даремно себе нахвалюєте, а цього ніхто не помічає, близькі можуть зазначити і те, чого не помітили ви самі).

Не пошуком єдиним

Не зациклюйтеся лише на пошуку роботи, адже інколи все приходить, щойно ви відпустите це зі своїх думок. Займайтеся улюбленою справою, відпочивайте, більше спіть та правильно харчуйтеся. Адже коли ви знайдете нову роботу, часу у вас на це може не бути. До того ж такі прості речі дарують заряд енергії та підтримують нашу віру в себе у найтемніші часи.