Триває активна оборона українців на всіх фронтах. Мобілізовано всі наявні сили, перекваліфікація відбувається в польових умовах, змінюються підходи до звичних процесів. Ринок праці підлаштовується до зовнішніх обставин і вже формується попит на навички, які не були такими популярними у мирний час. Навички майбутнього, яким прогнозували популярність раніше, стають потрібними вже зараз, а разом з ними з’являються і нові, з огляду на війну. Тож зібрали так званні «war skills», яких потребують роботодавці вже зараз і які будуть затребувані після війни.

Психологічна стійкість

З огляду на невизначеність завтрашнього дня та неадекватного сусіда поруч, українці повинні бути готові до будь-яких викликів. Роботодавці сьогодні хочуть мати у своїй команді співробітників, які будуть якісно виконувати свою роботу, попри те, що відбувається поза стінами офісу, які зможуть стати оплотом для менш стійких колег та гарантією для клієнтів.

Психологічна стійкість увійде до м’яких навичок, які точно будуть мати попит найближчим часом.

Сюди ж можна додати вже таку набридлу навичку «стресостійкість». Тепер вона заграла новими фарбами. Адже зараз ми говоримо не про щось абстрактне чи про стійкість перед поганим настроєм шефа. Тепер цю навичку можна підкріпити конкретними прикладами та розповісти, як ви не втратили голову у перші дні війни.

Відповідальність

Нині роботодавці у 80% випадків вказують відповідальність як одну з навичок, які хочуть бачити у своїх співробітників. Якщо кандидат здатен взяти на себе відповідальність та гарантувати виконання завдання у поставлені терміни попри повітряні тривоги, проблеми з інтернетом чи його місце перебування – значить такий співробітник потрібен всім компаніям, які працюють зараз в Україні.

Швидкість до навчання

У нових реаліях працівники часто беруть на себе додаткові обов’язки або ж взагалі переходять в іншу спеціалізацію. Звісно, це потребує додаткового навчання. Проте компанії не можуть дати вам багато часу для цього навчання і освіту в класичному її прояві зараз уявити важко.

Навіть якщо ви шукаєте роботу за спеціальністю та з чималим досвідом роботи, швидкість до навчання – це та навичка, яку роботодавці запишуть вам у плюси.

Уважність

Несподівано стала популярною навичкою уважність, яку в мирні часи вимагали лише до 30% роботодавців. Тепер компанії хочуть мати у своїй команді працівників, які вміють концентруватися, не здригаються від кожної повітряної тривоги та не припускаються помилок через погані новини. Тож тепер близько 70% роботодавців вважають, що вміння бути уважним – одне з найнеобхідніших.

Командна робота

Ця навичка вже давно має попит, але з війною її цінність зросла ще більше. Адже коли працівник не один в полі воїн, а здатний підстрахувати колегу, взяти на себе його частину роботи, коли той через форс-мажорні обставини випав з робочого процесу – кінцевий результат не страждає. Тому воєнний час підкреслив важливість саме командної роботи, а не окремого професіонала.

Емоційний інтелект

Цій навичці обіцяли майбутнє ще у спокійні часи, коли ми не знали про COVID-19 і на наші мирні міста не летіли ракети. Це майбутнє вже сьогодні. Бо часто ваші емоції та емоції колег не дають працювати ефективно, і треба вміти дати їм раду.

Працівники з високим рівнем емоційного інтелекту не дають емоціям взяти себе під контроль (як своїм, так і чужим), легко встановлюють контакт з людьми, тактовні (знають, з ким деякі теми краще не зачіпати), здатні подолати проблеми на етапі їх зародження.

А отже, такі працівники краще досягають результату попри будь-які обставини.

Самоорганізованість

Віддалена робота стала для нас звичною ще з часів карантину, але все ж залишалися працівники, які не можуть ефективно працювати поза стінами офісу. Проте війна підкреслила вміння організувати робоче місце у будь-якій точці планети. Тож сьогодні працівнику не потрібно розраховувати на поступки через те, що він працює не в столичному офісі, а у віддаленому селі. Компаніям потрібен результат і не важливо, в якому місці ви його досягнете.

Звісно, це не вичерпний перелік м’яких навичок, які затребувані на ринку праці воєнного часу. Він ще буде доповнюватися, змінюватися та підлаштовуватися під обставини. Але навряд чи можна розраховувати з «мирними» вміннями на популярність серед роботодавців.

Читайте ще: Наважилися змінити роботу? Ось про що треба пам’ятати