Редакція медіаплатформи budni звернулась до матусь, які працюють у компанії robota.ua, щоб дізнатись, як вони успішно поєднують роботу з вихованням дітей. Ми отримали корисні поради, якими з радістю ділимось з іншими батьками, які шукають способи ефективно балансувати між роботою та сімейним життям.

Радько Катерина, Internal Communications and Employer Brand Manager.
Донька –  Тетяна, 3 роки

Материнство не завжди означає кінець кар’єри – це моя історія. Я почала повертатись до роботи, коли доньці було два місяці. Починалося лише з двох годин на день, коли вона спала, але в цей час я відчувала, що приношу користь у своєму напрямку. Після року я відчула потребу більше залучатися до роботи, тому змінила сферу діяльності в рамках компанії на ту, що дозволяє краще поєднувати роботу і материнство. 

Моя порада: адаптуйтеся поступово. Починайте з кількох годин на день і поступово збільшуйте робочий час.

Важливу роль у цьому грає підтримка чоловіка та родичів, а також лояльність роботодавця до форс-мажорів. І хоча допомога є не завжди, варто шукати можливості – наприклад, звернутися до сервісів нянь або надати можливість заробітку студентам, що лише починають свій шлях у педагогічному напрямку. 

Те ж саме стосується й адаптації дітей до садочка чи школи: починайте зі скорочених періодів і поступово збільшуйте час. У період воєнного стану та найжорстокіших блекаутів я працювала поруч з садочком у кав’ярні. Важливо, щоб дитина відчувала вашу підтримку і була поруч. 

Хоча цей шлях може бути складним, я пишаюся тим, що зуміла круто поєднати материнство та роботу і відчувати себе реалізованою та щасливою.

 

Анастасія ІвановаVerification Specialist.
Донька – 
Мирослава, 7 років

Материнство навчило мене багатьох речей, і, коли настав час виходити на роботу, я була готова морально до того, що в моєму житті будуть великі зміни. Як впоратися мамі, яка хоче будувати кар’єру і не має допомоги нянь та бабусь/дідусів?

Лайфхак №1. Підготувати дитину до того, що мама тепер не буде 24/7 поруч

Це, мабуть, найголовніша частина плану виходу на роботу. Своїй дочці я пояснила, що хочу купувати їй більше іграшок, одягу і смаколиків – зрозумілою для дитини мовою. Вона знала і була готова до того, що зранку, коли вона прокидається в садок, мами вже немає вдома і повернеться вона вже тоді, коли дочка повечеряє. 

Лайфхак №2. Тайм-менеджмент – це вам не жарти

Вміти вдало розподіляти час – головний козир у руках мами, що працює. Найпростіші речі іноді займали занадто багато часу, тому я вибудувала для себе чіткі правила зборів на роботу/у садочок і привчила свою родину слідувати цим правилам. 

Ще звечора в мене було вже зібрано все для дочки в садочок – одяг, взуття, речі та обід. Коли вона прокидалася, у неї вже був сніданок на столі, підготовлений рюкзак і малюнок з приємним побажанням від мами. 

Бонусом такої підготовки та правил стало те, що ввечері, коли я поверталася з роботи, на мене чекала вечеря від доньки – чай, печиво, мандаринка, її улюблений ведмедик і малюнок з садочка. 

Лайфхак №3. Один сімейний вихідний

Час тільки для нас, щоб компенсувати 5 днів моєї довгої відсутності. І тут я давала дитині волю обирати, як ми проведемо цей сімейний день. Я не забороняла нічого в межах розумного, тому ми або ганяли в парку на роликах, або об’їдалися попкорном цілий день під час 101-го перегляду Гаррі Поттера. 

Лайфхак №4. Навчити дитину чогось, що поєднає ваші інтереси

Тому ми з донечкою збираємо власну бібліотеку книжок. І ввечері після роботи у нас час, коли ми удвох читаємо книжки. Вдень, якщо мене немає і їй сумно, вона просто читає далі, а ввечері обов’язково розказує мені, про що читала. 

Тетяна СавицькаAccount Manager.
Доньки –
Аня (8 років) та Віка (10 років)

У robota.ua я працюю майже 4 роки. Одразу після працевлаштування розпочалась пандемія, і компанія у найкоротші терміни організувала можливість віддаленої роботи. У школах почали вводити карантин. Це було дуже складно, але ми змогли пристосуватися до роботи та навчання вдома. Навчати дітей – це не так просто, їм потрібно пояснити, що вони отримують знання для себе. Мені пощастило – діти добре вчаться та дуже відповідальні.

Під час повномасштабного вторгнення у найкоротші терміни мені вдалось отримати техніку та відновити роботу віддалено, а за першої нагоди ми повернулись працювати до офісу.

У період війни всі ми навчились працювати, вчитися та пристосовуватись до різних умов. Робочий день у мене починається о 9:00, але на роботу я приїжджаю о 7:50 – бо навчання Вікторії розпочинається о 8 ранку, потрібно встигнути відвезти дитину до школи. В цей час дуже часто Аня їде зі мною на роботу, бо ж її навчання розпочинається о 12:00. Іноді жартую, що дівчатам можна дати один робочий ноутбук на двох та готувати нове покоління менеджерів robota.ua.

На роботі я повністю віддаю себе виконанню поставлених задач, а це можливо тільки тоді, коли знаєш, що усі здорові та все чудово. Вдома присвячую себе родині. Роботу та сімейні справи мені вдало вдається поєднувати з регулярними тренуваннями,  здоровим харчуванням (часом я готую окремо для себе і для родини) та подорожами. А під час нещодавнього уїк-енду з командою до Львова старша донька «підстрахувала» та взяла на себе частину моїх домашніх справ. Тож подорожувати тепер можна спокійно.

Впевненості додає й те, що працюю у такій компанії, як robota.ua. Тут дійсно завжди допоможуть і підтримають. Ми не народжуємось батьками – ми ними стаємо. І вчимося бути батьками разом з тим, як ростуть наші діти. Мені здається, що все виходить чудово.

Отже, поєднання материнства і роботи може бути викликом для багатьох жінок. Однак, існують деякі поради, які можуть допомогти вам успішно забезпечити обидві ролі:

  • Плануйте свій час. Організуйте розклад дня так, щоб ви могли встигати все, що потрібно. Знайдіть у своєму розкладі час для роботи, догляду за дитиною, для себе та родини.
  • Розгляньте можливість гнучкого графіка. Пошукайте роботу з гнучким графіком, яка дозволить працювати з дому або неповний робочий день. Це дозволить вам бути більш доступними для дитини.
  • Залучайте допомогу. Найміть няню або знайдіть іншу допомогу, яка зможе забезпечити догляд за дитиною під час вашої відсутності. Це дозволить працювати зосереджено, адже знатимете, що за дитиною доглянуть.
  • Використовуйте технології. Наприклад, відеозв’язок, щоб зберігати зв’язок з родиною та дітьми під час відряджень.
  • Не забувайте про саму себе. Знайдіть час для себе, наприклад, для фізичних вправ або просто для відпочинку. Не забувайте, що здорова та щаслива мати є важливою частиною здорової та щасливої сім’ї. 

Ці поради можуть допомогти вам знайти баланс між роботою та материнством. Важливо пам’ятати, що це виклик, і потребує багато зусиль, але з правильним підходом ви можете досягти успіху в обох ролях.

Читайте ще: Інструкція: як стати найприємнішою людиною в колективі?