Понеділкова хандра — інертність, яку відчувають люди, коли починають робочий тиждень після вихідних. І це є однією з найпоширеніших проблем серед співробітників. В опитуванні YouGov, проведеному у 2021 році, 58% із 4 000 респондентів відповіли, що понеділок є їхнім найменш улюбленим днем тижня. Тепер новий спосіб розв’язання цієї проблеми — одна з останніх світових тенденцій організації роботи. Але скажемо одразу: це навряд чи сподобається бізнесу. Розказуємо все, що ви повинні знати про тренд «Bare Minimum Monday».

Концепція «мінімального понеділка» — це версія понеділкового блюзу з потенційними наслідками для продуктивності фахівців і співвідношення роботодавець-співробітник.

Це практика, коли працівники приходять на роботу в понеділок тільки для того, щоб виконати лише необхідний мінімум, часто починаючи день пізно після тривалих ранкових ритуалів із догляду за собою.

Цей термін популяризувала TikToker Маріса Джо, яка описує його як спосіб вгамувати робочий тиск і взяти на себе відповідальність за «виконання найменшого обсягу роботи, який необхідно виконати саме цього дня».

Відео Джо про цей тренд на роботі стали вірусними в TikTok. В одному з них Джо розповідає про деякі свої звички, які дають змогу сповільнити понеділки та робити те, що змушує її почувати себе добре. У неї є спеціальний плейлист для так званих «мінімальних понеділків», а хештег #bareminimummondays набрав уже понад два мільйони переглядів.

У своїх відео вона описує цю тенденцію як «відмову від усього тиску, який я відчувала в неділю та понеділок» і надання переваги добробуту над продуктивністю замість того, щоб піддаватися культурі метушні.

«Мені довелося сказати собі, що потрібно робити мінімум, щоб не захворіти через те, наскільки продуктивно я працюю», — каже Маріса у відео.

Джо порівнює цю практику з тенденцією тихих звільнень, коли співробітники мовчки віддаляються від своєї роботи після виконання базових завдань, щоб зосередитися на особистому житті.

Вона запровадила мінімальні понеділки, щоб впоратися з тиском, пов’язаним із щоденною продуктивністю на роботі та докладанням додаткових зусиль на виконання робочих завдань.

Вірусний тренд Джо — лише останній у довгому списку нових тенденцій, які формують сучасне робоче місце після пандемії COVID-19. Тривалі карантини та раптовий перехід до культури віддаленої роботи призвели до того, що багато співробітників перевтомлюються, вигорають і масово звільняються з роботи. Хоча у 2022 році велика частина бізнесу почала повертатися до нормального життя, Джилл Коттон, експерт із кар’єрних тенденцій у Glassdoor, зазначила, що торік рівень вигорання досяг рекордних показників.

«Це означає, що попри всі зміни, попри більшу гнучкість і більше дистанційної роботи, ми не знаходимо правильного балансу між роботою та особистим життям», — сказала вона Fortune. «Коли ми дивимося на те, чого співробітники дійсно хочуть сьогодні, то це автономія».

Відгалуження тенденції тихого звільнення, такі як образа та хаотична робота, настільки поширилися в усьому світі, що це стало підставою для панельної дискусії на Всесвітньому економічному форумі в Давосі. Експерти кажуть, що такі тенденції підтверджують зміну відносин між членами команди та їхніми компаніями, а ще можуть бути наслідком того, що робоче місце потребує змін.

«Багато чудових співробітників будуть продуктивними, якщо їхні компанії налаштують їх на успіх», — зазначив Коттон. «Я думаю, що йдеться не стільки про мінімальні понеділки та їхній вплив на продуктивність, скільки про спільну роботу працівників і роботодавців для створення максимально продуктивного робочого місця».

Читайте ще: Мікронавчання – не панацея, але так близько до цього. Як новий освітній тренд мотивує команди вчитися?