Ви точно помічали, що в колективі є працівники, яких керівництво намагається втримати всіма силами та способами, а є ті – кого відпускають з легкістю, а то й взагалі просять піти. В умовах важкої економічної ситуації в країні, коли на ринку праці висока конкуренція, а кожна третя компанія була змушена скоротити розмір зарплати чи частину колективу, найменше хочеться бути тим, кого можуть попросити піти наступним. Тож зібрали поради, як стати майже незамінним співробітником та заслужити імунітет від звільнення.

Визначте ціль

Важко досягати успіху, коли у вас немає цілі.

Визначте, яким ви бачите кінцевий результат і для чого взагалі ходите на роботу.

Мотивація починається з вас самих і лише ви зможете зробити з себе незамінного співробітника. Але для цього потрібно визначити свої пріоритети, бо від них залежить ефективність і швидкість виконання роботи. Тому для початку поставте собі запитання: «Чому я ходжу на роботу?», «Для чого мені ставати незамінним співробітником?», «Яка кінцева мета моєї роботи на цій посаді/у цій компанії?».

Проявляйте ініціативу

Мало бути тим співробітником, який без заперечень гарно виконує свою роботу, аби стати незамінним. Сьогодні роботодавці хочуть бачити втілення нестандартних ідей і хочуть, щоб ці ідеї йшли від співробітників. Тому не бійтеся проявляти ініціативу, брати на себе відповідальність та втілювати в життя сміливі рішення. Так керівник вас помітить та зможе гідно оцінити.

Будьте легким

Коли співробітник не лише професіонал, а й приємна людина – він удвічі більше потрібен команді.

Якщо до вас не потрібно шукати особливий підхід, якщо ви з легкістю находите спільну мову з новими колегами, якщо ви не той, з ким ворогує половина офісу, то частина успіху вже у вашій кишені.

Будьте легким у спілкуванні, легким на підйом та у вирішенні конфліктів, не беріть участі у плітках та інтригах. Команді та керівництву дуже непросто розставатися з такими працівниками. Але важливо не перегнути палицю і не стати тим безвідмовним колегою, який заради гарної думки про себе не вміє відмовляти і страждає сам.

Працюйте над репутацією

Знову ж таки нагадаємо про заборону на плітки, плетіння інтриг щодо колег та керівника, нечесну гру – незамінний співробітник ніколи не буде підставляти інших заради власної вигоди, чи присвоювати собі чужі ідеї, не йтиме по головах та не буде шкодити навколишнім. Також гарна репутація в колективі залежить від вашої чесності. Тому радимо ніколи не брехати, щоб ваше слово не ставили під сумнів і не було зайвих приводів з вами попрощатися.

Постійно навчайтеся

Знань ніколи не буває достатньо та навіть забагато. Адже світ не стоїть на місці, постійно з’являється щось нове і росте рівень конкуренції. Тому співробітник, який працює над своїм розвитком, має вагу у компанії, до нього прислухаються, втілює в життя свої знання і стає незамінним.

Аналізуйте себе

Важливо розуміти, що всі допускаються помилок. Але з цих помилок потрібно робити правильні висновки.

Не бійтеся просити та отримувати зворотний зв’язок від керівника. Адже саме чесний фідбек допоможе працювати над собою та вдосконалюватися.

Також фідбек дозволить вам аналізувати свої досягнення – записуйте, що ви хочете досягти та повертайтеся до цих записів, щоб зрозуміти, що вдалося, а де були невдачі. Така самоперевірка допоможе не лише краще окреслити ваш шлях до успіху, а й стане в пригоді, коли ви будете просити про підвищення або вирушите на ринок у пошуках нової роботи. Адже коли ваші досягнення зібрані в одному місці та чітко структуровані, презентувати їх набагато легше.

Любіть свою справу

Досягти успіху у професії та стати незамінним можна лише тоді, коли ви максимально залучені до того, чим займаєтеся. А це неможливо, якщо ви не любите свою професію і ходите на роботу тільки задля фінансової винагороди. Тому якщо любов до професії – це не про вас, то краще направте свою енергію на пошук нової роботи, яка дійсно буде вам до душі та де ви точно станете незамінним співробітником.

   Тетяна Ковальчук, автор медіаплатформи budni

 

Читайте ще: Втома, саботаж чи дієва концепція: що насправді приховує тренд тихого звільнення