Ганна Ураєва,
контент-менеджерка ARTery.community

З 24 лютого 2022 року безліч підприємств та компаній в Україні були змушені припинити свою діяльність, зупинити виробництво або значно скоротити кількість робочих місць, в результаті чого мільйони працівників лишились без стабільної роботи. Однак усім українцям, в яких умовах вони б не були, чи в яку країну вони б зараз не потрапили, працювати — це необхідність. Адже праця — це основний ресурс для підтримки власної сім’ї, армії, та економіки України в ці нелегкі часи.

Робота в культурному секторі хоч і зупинилась офлайн, проте змін онлайн майже не відбулось. Пандемія COVID-19 попередніх років змусила більшість компаній перейти на віддалений формат роботи, а війна та постійна необхідність бути мобільним перенесла це питання на інший рівень. Багато митців змушені були гуртуватись онлайн і протидіяти ворожим інформаційним атакам, закликаючи весь цивілізований світ підтримати Україну.

Разом з поступовим витісненням ворога за кордони України, поступово почали відбуватись благодійні заходи офлайн, де артисти і техніки працювали «за бензин», а деякі й зовсім безкоштовно, аби збирати кошти на допомогу армії. Саме так пройшли вже десятки, якщо не сотні концертів, завдяки яким небайдужі знаходять кошти на усе: від касок та бронежилетів до тепловізорів і автомобілів.

Зараз багато українських артистів та інших спеціалістів знаходяться за кордоном, де вони перебували як до, так і після початку повномасштабного вторгнення. Вони теж не сиділи без діла, як і їхні колеги в Україні, організовуючи благодійні концерти для біженців і місцевих жителів різних країн, закликаючи підтримувати свою рідну країну, закрити небо, та збираючи гроші на допомогу армії та біженцям.

Які перспективи пропонує музична індустрія людям, які виїхали за межі України?

Існує безліч офлайн-робіт, які не потребують спеціальної підготовки. Оскільки мільйони українців зараз знаходяться у країнах Євросоюзу, багато компаній готові пропонувати їм робочі місця у багатьох сферах — від сфери торгівлі, транспорту до музичної індустрії. Саме так, вам не почулося. Оскільки 2022 — це перший рік після періоду затяжної пандемії, від якої постраждали усі сфери, а концертна — особливо, фестивалі можуть бути одними з тих, хто потребує різних працівників найбільше: від вузьконаправлених спеціалістів по світлу чи звуку, до проєктних менеджерів, координаторів волонтерів, працівників фудкортів, охоронців тощо.

Саме тому музична індустрія відкривається для українців з нової сторони, пропонуючи нові робочі місця тим, хто був змушений тікати з регіонів, де триває війна, аби гідно продовжувати своє життя в країнах, що зараз приймають українців.

Так була створена ARTery – платформа, на якій організатори подій та представники концертних майданчиків по всій Європі можуть публікувати пропозиції роботи та доступні вакансії.

Проєкт було створено за співпраці Music Export Ukraine (ГО «Музичний експорт України»), ARTmania Festival (Румунія), Pohoda Festival (Словаччина) та офіційно запущено на цьогорічній конференції ILMC (International Live Music Conference, тобто Міжнародній Конференції Концертної Музичної Індустрії) у Лондоні перед найбільшою аудиторію – провідними діячами світової концертної індустрії. 

На сайті ARTery перевірені європейські фестивалі на концертні майданчики публікують свої вакансії. Наразі вже є 10 вакансій від 5-ти різних компаній, які шукають у свої команди проджект-менеджерів, координаторів волонтерів, СММ-спеціалістів, експертів з комунікації, фінансових менеджерів тощо. Усі українські фахівці музичної індустрії, які шукають роботу зараз, можуть створити свій профіль лише за кілька хвилин і подати заявку на пропозиції, які їх цікавлять (кількість заявок необмежена). Для цього їм потрібно зробити лише три кроки:

  1. Зареєструватись на сайті ARTery.
  2. Детально заповнити профіль, розповівши про свій досвід.
  3. Подати заявку на вакансію, яка їх цікавить.

Так, це безкоштовно. Закликаємо вас реєструватись і розповісти про цю можливість друзям, які шукають роботу у ці нелегкі часи. Успіхів!