Ми живемо у непрості часи, через пандемію коронавірусу, а зараз війну, відчуваємо напруження та стрес ледь не щодня. Якщо ви коли-небудь переживали періоди підвищеної тривожності, то знаєте, як сильно це може вплинути не лише на фізичне, а й на психічне здоровя. Пошук способів зберігати спокій та розслабленість допоможе запобігти стресу, який може вкорінитися у вашому житті. Про це детальніше йдеться у статті 5 Habits to Help Improve Your Mental Health.

Чому психічне здоровя важливе

Стійке психічне здоровя важливе у повсякденному житті, оскільки воно впливає на те, як ви думаєте, відчуваєте та взаємодієте з іншими. Воно також визначає, як ви справляєтеся зі складними ситуаціями. Коли ви не дбаєте про своє психічне здоровя, все може вийти з-під контролю, спричиняючи проблеми у всіх аспектах вашого життя.

Якщо ви не маєте виходу для постійного фізичного та/або емоційного стресу, це може призвести до кількох станів, серед яких:

  • тривога
  • депресія
  • перепади настрою
  • розлади харчової поведінки
  • зловживання психоактивними речовинами

Пошук здорових способів підтримувати бадьорість духу та залишатися позитивними може мати величезний вплив на ваше загальне самопочуття. 

5 звичок, які допоможуть вам покращити психічне здоровя

Хоча ви можете відчувати себе безпорадними в боротьбі з пастками щоденного стресу, є способи впоратися з ним і зберегти своє здоровя наскільки це можливо.

Спіть достатньо

Сон важливий, він дозволяє вашому тілу відпочити, а розуму  перезавантажитися. Сон також має здатність впливати на ваш настрій. Якщо ви не дозволяєте собі повноцінно відпочивати вночі, можете легко стати дратівливими, і ваше фізичне здоровя може погіршитися разом з психічним самопочуттям. 

Харчуйтеся здоровою їжею та займайтеся спортом

Правильне харчування важливе з багатьох причин, але чи знаєте ви, що воно дійсно може впливати на ваш психічний стан? Вживаючи здорову їжу, яка містить життєво важливі поживні речовини, ви покращуєте загальне самопочуття та зменшуєте тривогу і стрес. Фізичні вправи йдуть пліч-о-пліч зі здоровим харчуванням, оскільки вони також можуть покращити ваш загальний настрій і боротися з тривогою та депресією, вивільняючи гормони щастя серотонін і дофамін.

Знайдіть звязок з іншими

Соціальна взаємодія є дуже важливою частиною людського життя. Вона дозволяє вам спілкуватися з людьми різного типу на різних рівнях. Формування звязків з іншими, будь то сімя або друзі, може допомогти вам боротися зі стресами, які підкрадаються щодня. Ви навіть можете вийти за межі свого звичного кола та долучитися до громадської діяльності або стати волонтером, щоб підняти собі настрій.

Техніки релаксації

З часом стрес може накопичуватися у вашому тілі та сіяти хаос у вашому розумі. Один з найкращих способів боротися з цим активно тренувати свій розум розслаблятися. Це знижує рівень стресу, знижує кровяний тиск і зменшує мязову напругу. Існує кілька різних технік релаксації, зокрема:

  • поступове розслаблення
  • керовані образи
  • самонавіювання
  • глибоке дихання 

Ще одна чудова техніка релаксації медитація. Вона вимагає практики, але це дуже потужний інструмент у боротьбі зі складними або важкими періодами у вашому житті.

Практикуйте вдячність і залишайтеся позитивними

Памятати, що у вашому житті є за що бути вдячними, так само важливо, як правильно харчуватися та займатися спортом. Вдячність це дивовижний спосіб зберегти позитивне мислення, коли життя пригнічує вас. Щодня виділяйте трохи часу, щоб подумати про позитивні моменти у вашому житті, і записуйте їх, щоб мати змогу повернутися до них. Позитивний погляд на життя, навіть у найтемніші моменти, може допомогти вашому психічному здоровю. 

Дотримуючись цих порад, ви зробите величезний крок до подолання стресу. Однак, якщо ви коли-небудь відчуєте, що вам важко, зверніться за допомогою до фахівців.

Читайте ще: Що допоможе краще концентруватися на роботі? 7 рекомендацій від психологині