Українська мова стає все популярнішою та затребуваною. Шкода, що це відбувається саме за обставин війни і років 10 тому багато людей наполягали на введенні двомовності в Україні, яка б знищила нашу культуру, менталітет і мову. 

Але, як би там не було, сьогодні ми всі обʼєдналися, щоб протистояти ворогу. І мова – це зброя, яка завдає росії нещадного удару, бо ми не браття і в нас немає нічого спільного.

Отож, щоб продовжувати протистояти, рекомендуємо також відмовитися від російських YouTube-каналів і перейти на якісні українські. Перелік із найкращих подаємо нижче.

Телебачення Торонто (#@)₴?$0)

Це сатиричний канал про важливі суспільні події та нетолерантність росіян, який допомагає поглянути на ту чи іншу ситуацію під новим кутом. Засновником є Роман Вінтонів (псевдонім – Майкл Щур) – журналіст, актор, сценарист, котрий зараз захищає нашу країну.

Клятий раціоналіст

Канал, на якому розвінчують міфи та стереотипи про науку. Переглядаючи відео ви, наприклад, дізнаєтесь причину спалаху мавпячої віспи, правду про суперфуди, натуральне мило, яких слів і чому бояться російські ЗМІ тощо. Автором каналу є Артем Албул – ютуб-блогер, ведучий.

EdEra (освітнє шоу «Довчилися»)

Онлайн-студія про освіту та саморозвиток, яка знищує стереотипи про навчання, за яким обовʼязково має бути ВНЗ і далі – робота та «правильна» модель розвитку особистості. Головним розробником шоу є Андрій Ільчук.

Твоя Підпільна Гуманітарка

На каналі ви знайдете лекції, дискусії, інтервʼю, рекомендації щодо гуманітарних наук (мова, культура, мистецтво, література тощо). Особливо актуальним портал є для тих, хто планує удосконалювати чи вивчати українську мову. Засновники: Остап Українець, Євген Лір і Катерина Дудка.

Geek Journal

У розважальному стилі Тайлер Андерсон (український блогер, автор каналу) розповідає про світову та українську кіноіндустрію. Сьогодні на каналі є відео, в яких блогер іронічно розглядає російські новини, з яких можна посміятися та трохи відволіктись від сьогодення.

Історія Без Міфів

Видатні та фахові історики розповідають про історію України без будь-яких перебільшень. Також на каналі аналізують образ нашої держави в очах росіян, спростовують стереотипи, вигадані історії та антинаукові міфи.

Імені Т. Г. Шевченка

Цікава та корисна платформа братів Капранових (українські письменники) про наше минуле. На ній ви дізнаєтесь різні аспекти історії, зокрема чому російська культура – не справжня, чим унікальне чорне море, як народилось українське кіно тощо. 

Примітка: наразі письменники запустили новий формат – вільна розмова з компетентними істориками.

ПроПоходи

Цей канал буде корисним для тих, хто любить подорожувати горами. Автори (Христина Присяжна, Антон Прохоров) розповідають про свої походи, діляться маршрутами, локаціями, лайфхаками та розказують про те, яке спорядження потрібно брати з собою.

Примітка: наразі канал також займається збором коштів для волонтерів.

Ukraїner

Ще одна платформа про подорожі, автором якої є Богдан Логвиненко – український журналіст, письменник і телеведучий. Мандрівники (журналісти, оператори) спілкуються із жителями різних куточків України та знайомляться з дивовижною природою, культурою та звичаями.

Tokar.ua

Простими та зрозумілими кожному словами Назар Токар (керівник української Вікіпедії) розповідає про науку та космос і пояснює нові винаходи та технології.

СЛУХ

Канал про культуру та музику. До 30-річчя відновлення незалежності України автори підготували проєкт про те, як розвивалася наша культура з 90-х років і до сьогодні. 

Наразі вони запустили рубрику «Моя війна», де люди розповідають про життя під час війни.

BIHUS info

Платформа у вигляді стрічки новин, де розповідають про події в суспільстві, політику, викривають олігархів, ворожу пропаганду та ведуть журналістські розслідування. Сьогодні вони публікують і розказують все, що повʼязано з війною росії проти України.

Ціна Держави

Проєкт, який веде команда спеціалістів, допоможе вам розібратися з цифрами та бюджетом. Простими словами розповідають про те, куди йдуть гроші, які ви платите на податки. 

VoxUkraine

Незалежна українська платформа, яка фокусується на таких темах: економіка, реформи, держуправління та суспільні події. З початку війни вони запустили подкаст «Переможеньки» (від проєкту VoxCheck), де розповідають про наші здобутки під час воєнного часу.

Останній Капіталіст

Канал, де розповідають про капіталізм, вільний ринок і європеїзацію. Ви дізнаєтесь: що так сильно бояться росіяни, чим небезпечний комуністичний Китай, чи справді нам потрібно в ЄС тощо.

Історія для дорослих

Відверто та без цензури Олег Криштопа (письменник, ведучий) розповідає про життя та вподобання відомих людей (Іван Франко, Олександр Олесь, Степан Руданський тощо).

Кожен із вище описаних каналів тим чи іншим способом розповідає про війну та підтримує ЗСУ. І головне — все це автори роблять українською мовою. 

Тому не зливаймося з мовою окупантів і вивчаймо рідну, адже вона в нас прекрасна!