Цьогоріч мало хто мав святковий настрій у грудні та вже точно не відчув його в січні. Але якщо ви залишилися без роботи під час святкових канікул, то впасти в депресію дуже важко. Адже здебільшого в січні компанії відкривають найменше вакансій через постійні відпустки, відсутність великої завантаженості роботою та низьку активність кандидатів. Тому знайти нову гідну роботу в період свят може бути непросто. Розповідаємо, що робити, аби втрата роботи у свята не стала для вас остаточним ударом та як все ж знайти вакансії у період низької активності на ринку праці.

Проживіть емоції

Це природно відчувати пригнічення, сум чи навіть розпач, коли втрачаєте роботу. Адже окрім фінансової стабільності, вона несла вам розвиток, соціалізацію чи навіть дружні звʼязки. Тож дайте волю своїм емоціям – сумуйте, поплачте, хвилюйтеся та шукайте підтримки. Дайте собі близько тижня для розкисання, але потім нагадайте, що ви – це набагато більше, аніж ваша робота.

Важливо прожити всі негативні емоції до того, як почнете шукати нову роботу, а особливо, коли підете на співбесіду.

Змінюйте святкові традиції

Вікторія, 36 років: «Якось мені довелося звільнитися у грудні та найбільше я хвилювалася не через те, що залишилася без роботи, а через те, що не зможу покрити всі витрати на подарунки для рідних. До того ж у нас із друзями була традиція їздити в гори на святкування Нового року, а відсутність роботи зробила неможливим такий відпочинок. Найважче було змінити святкові традиції, а не знайти роботу».

Можливо, змінити традиційне святкування новорічних свят стане для вас новим захопленням – щороку вигадувати щось нове. А подарунки завжди можна створити своїми руками чи домовитися із друзями не дарувати взагалі нічого, щоб не витрачати такі необхідні всім зараз кошти. Не бійтеся змінювати традиції та побачите підтримку близьких у незвичній інтерпретації.

Піклуйтеся про себе

Подбайте в першу чергу про свій внутрішній спокій. Якщо хтось із ваших близьких любить посилювати негатив ситуації, краще обмежити спілкування з ним або переводити тему на ту, яка не стосується роботи. Також можна відверто сказати: «Дякую за турботу. Проте мені зараз неприємно говорити про роботу та все, що з нею повʼязано. Поспілкуймося про щось інше, а до цього питання повернемося, коли я буду готовий (-а)».

Ви повинні поставити себе на перше місце та турбуватися за цих обставин лише про себе та свою думку.

Розпочинайте пошуки

Коли ви нормалізували свій внутрішній стан, відновили енергію та визначили власні вектори руху – можете відправлятися на пошуки нової роботи. Щоб не потонути в океані справ, розплануйте пошук роботи – кількість часу на день, який ви приділятимете пошуку вакансій, кількість вакансій, на які ви відправите резюме тощо. Також не забудьте підготувати вимоги до роботодавця, щоб не погодитися на що-небудь за нестачею гідних пропозицій.

Розкажіть своїм друзям та колишнім колегам, що ви у пошуку роботи. Так ви зможете отримати підтримку від них та рекомендацію вашої кандидатури, якщо у їхніх компаніях зʼявляться вакансії.

Розвивайтеся

Важливо під час пошуку роботи не зациклюватися лише на самому пошуку. Використовуйте вільний час з користю: розвивайте свої soft та hard skills, оновіть резюме, доповніть сторінку у соцмережах тощо. Помилково вважати, що для вас цінна лише пропозиція про роботу. Адже кожне спілкування з рекрутером, співбесіда, виконання тестового завдання – дають вам досвід, вчать наступного разу уникати типових помилок і наближають до кінцевої мети – того омріяного оферу.

Січневий період справді не відрізняється активністю на ринку праці. Проте якщо до пошуку роботи підійти з холодним розумом, професіоналізмом та гарною підготовкою – ви точно знайдете гідну пропозицію.

 

   Тетяна Ковальчук, авторка медіаплатформи budni

 

Читайте ще: Як шукати роботу під час війни: 7 порад для кандидатів