Низька мотивація, високий рівень тривоги та зниження працездатності — це головні виклики, які постають перед HR-ами у 2023 році. Така ситуація вимагає від них швидкої адаптації та впровадження рішень, які підтримуватимуть працівників. Від цього безпосередньо залежить робота компанії. Наталія Герас, керівниця програми лояльності IT Club Loyalty, переконана: нефінансові бенефіти можуть стати інструментом, який підвищить лояльність працівників і підтримає їх у складний час. Про головні заохочення піде мова далі.

Наталія Герас, директорка програми лояльності IT Club Loyalty

Піклування про ментальне здоров’я

Психологічний стан працівників — у трійці головних викликів, які постали перед роботодавцями у цьому році. Втома, стрес впливають на самопочуття, мотивацію і працездатність та ведуть до вигорання. Коли це все відбувається на фоні повномасштабної війни, ситуація ускладнюється ще більше.

Тому психологічна підтримка працівників — обов’язковий пункт у роботі HR-ів.

Це можуть бути як вебінари з запрошеним психологом, підбірка корисного контенту або ж компанія може частково покривати індивідуальні сесії з психотерапевтом чи організувати спеціальні корпоративні mental health пропозиції.

Гнучкий графік роботи

Гнучкий графік — один з лідерів серед нематеріальних заохочень. Хоча зараз ситуація в країні така, що повертає працівників до офісів, де є стабільне електропостачання та зв’язок, усе ж гнучкий графік залишається важливим інструментом, коли мова йде про нефінансову підтримку.

Це опція, якою можна мотивувати працівників, які давно працюють в компанії або ж викладаються на повну. 

Тому розгляньте кілька форматів дистанційної роботи і узгодьте зі співробітником той, який підійде і вам, і йому. День-два віддаленої роботи можуть дати дуже позитивний ефект.

Додатковий вихідний

Тренд на баланс між роботою та особистим життям у 2023 році лише підсилиться. Опція додаткового вихідного може стати чудовим підбадьоренням співробітника та визнанням зусиль, які він докладає. Це можливість відновитися, перепочити та набратися сил. Альтернативою додатковому вихідному може стати скорочений робочий день, наприклад, щоп’ятниці взимку, коли вечоріти починає швидко. Ці кілька додаткових годин на особисте життя однозначно знайдуть відгук у працівників і допоможуть підтримати їхню мотивацію.

Навчання та менторство 

Роботодавці відзначають, що навчання, підвищення кваліфікації є одним з найпоширеніших методів нематеріальної підтримки. Тут є безліч варіантів: покриття повної чи часткової вартості курсів, вихідний у день проведення лекції чи воркшопу.

Наставництво — теж чудовий спосіб нематеріальної підтримки працівника.

Менторство лідерів компанії, обмін досвідом та порадами може покращити загальний клімат в компанії та позитивно вплинути на професійний розвиток працівника.

Наша реальність потребує від HR-ів гнучкості, іноді швидких рішень, повномасштабна війна поклала на них чимало нових обов’язків. За таких обставин в пригоді стають готові рішення, які HR може одразу впровадити. 

Наприклад, ми у програмі лояльності IT Club Loyalty, запустили email-дайджести із найкращими корпоративними пропозиціями від партнерів програми лояльності для компаній-учасниць. Понад 1 000 брендів різного спрямування можуть пропонувати компаніям унікальні корпоративні пропозиції. Спеціальні умови надають різні типи бізнесу: страхові компанії, банки, спортзали, готелі, коворкінги, ресторани тощо. Це чудова можливість для компаній заощадити та закупити гуртом, наприклад, страхові поліси для працівників. 

Загалом підключення компанії до програми лояльності, що вже існує, може розширити та підсилити систему бонусів, яку вже має роботодавець. Або ж стати основою для бізнесу, який тільки в пошуку системи бенефітів для працівників. 

Читайте ще: Wellbeing – не просто черговий тренд у сфері HR, а необхідність для українських компаній