Конкретні фокуси та пріоритети HR-ів сьогодні, звичайно, відрізняються залежно від життєвого циклу та галузі організації, розміру та стратегії бізнесу на цей рік. Ігор Солодов, Номінант Премії HR Pro Awards 2023, зазначає 7 ключових, універсальних напрямів:

Employee well-being and mental health

HR має продовжувати створювати сприятливе робоче середовище, заохочувати баланс між роботою та особистим життям і надавати ресурси для підтримки психічного здоров’я. Не лише інструментально, а системно. Виграти війну можна лише з високою результативністю, яка стало підвищується. Це означає, що фокус має бути не тільки на ресурси та компетенції, а й на мотивацію людей. В контексті, коли всі втомилися, саме енергія команди зона ризику номер один.

Diversity, equity, and inclusion

Повернення ветеранів на ринок праці, необхідність наймати на роботу українців з інших областей (й не лише українців) ще більше підкреслює актуальність створення різноманітних, справедливих та інклюзивних робочих місць. Організації повинні сприяти інклюзивній культурі, працювати над покращенням представництва на всіх рівнях і розв’язанням проблем системних упереджень і дискримінації. Це робота з майндсетом та цінностями у першу чергу.

Remote and hybrid work arrangements

COVID та повномасштабне вторгнення змінили формат роботи українських компаній на дистанційно-гібридну модель. HR має зосередитися на ефективному управлінні віддаленими командами, підтримці потреб працівників та вирішенні проблем, пов’язаних зі спілкуванням, залученістю та співпрацею. Ви ж помітили, що важливість існування в компанії корпоративної культури зростає? Інакше буде багато різних «окремих компаній» замість філій чи група фрилансерів, які працюють лише на себе.

Talent acquisition and retention

Залучення та утримання найкращих талантів залишається важливим для HR-спеціалістів. Це розробка чи перегляд ефективних стратегій підбору персоналу та конкурентоспроможних компенсаційних пакетів. Це покращення розуміння «подорожі співробітника в компанії» через програми розвитку кар’єри.

Learning and development

Здається, ми поступово усвідомлюємо, що потрібних співробітників у потрібній кількості немає й не буде – їх треба створювати самим. Постійне навчання та підвищення кваліфікації стали вирішальними на сучасному ринку праці, що швидко змінюється. HR має зосередитися на наданні можливостей для розвитку співробітників, пропонувати відповідні програми навчання та розвитку всередині компанії.

Розвиваючи своїх лідерів, часто автоматично ви розвиваєте їх команди. Спробуйте переглянути програми розвитку лідерів, у яких акцент з інструментів та компетенцій змінено на відношення до роботи, переконання та mindset.

HR technology and analytics

Я за емпатію, вміння відчувати людей та здатність чути свій голос. Проте роботи з аналітикою даних має бути більше. Автоматизації має бути більше. Звичайно, якщо ви плануєте працювати понад три роки, а не піти в сабатікал через рік, щоб працювати на городі чи писати картини, бо остаточно вигоріли.

Compliance and ethics

Коли ми злітаємо високо, причина поразки (часто) – в ігноруванні «бази». Трудове законодавство ніхто не скасовував, але його мало хто знає добре. Кожна проблема, яка з’являється у вашому напрямі, має трансформуватися у створення чи оновлення процесів та стандартів.

Як бачите, багато чого в компанії доводиться робити для інших. Саме тому головними фокусами уваги зараз маєте бути ви самі та ваша HR-команда. Принцип «кисневої маски» ніхто не скасовував, хоча він часто ігнорується самими HR-ами.

Читайте ще: Кращі з кращих: фіналісти Всеукраїнської премії HR Pro Awards 2023