Читання – найєфективнійший засіб сприйняття інформації, який навіть у час неймовірних технологій  залишається головним джерелом набутих знань. Є читання для задоволення: література, пости, блоги, журнали. А є й читання, яке потребує надуваги: юридичні документи, контракти, конспекти, ділова документація.

Та чи знайоме вам відчуття «неуважного читання», коли через певний об’єм тексту розумієш, що зовсім нічого не пам’ятаєш з прочитаного матеріалу? Жодного засвоєного слова або речення, не кажучи вже про суть. Такому явищу є багато пояснень, насамперед людська природа: думки, які завжди приходять і відволікають, оточення, через яке не можеш зосередитись, небажання зараз сприймати дану інформацію, або просто поверхове «абичитання». Гаяння власного дорогоцінного часу на пусте пробігання очима сторінок ми вважаємо нетрендовим. Тому редакцією вирішили дізнатись як читати, аби дійсно доносити інформацію до нашої підсвідомості, запам’ятовувати, виділяти головне. І щоб надалі вміти гідно використовувати власний інтелектуальний ресурс.

Крок 1. Ви маєте знати, що саме хочете знати

По-перше, запитайте себе, чому я читаю цей текст? (маю конкретну ціль або просто для задоволення). Які знання я хочу одержати після прочитання? Відповівши на ці питання, можете починати процес читання. Спочатку прочитайте введення та підзаголовки абзаців або глав. Це має зорієнтувати, що хочуть донести автори до вашої свідомості. Підзаголовки дадуть  розуміння структури інформації. Так можете зробити висновок: задовольняє вас матеріал, має необхідну інформацію для вас, або ж варто пошукати інше джерело.

Крок 2. Ви маєте знати, наскільки глибоко потрібно вивчити матеріал

Рівень «поверхове ознайомлення»: достатньо прочитати введення, підзаголовки та резюме.

Рівень «помірний»: «пробіжка» поглядом по тексту, прочитання в деталях введення, заголовків та висновку. Швидке прочитання змісту абзаців з розумінням ключових слів та понять (звернути увагу на графічні додатки, якщо вони є).

Рівень «детальне занурення»: глибоке вивчення повного тексту (варто лише тоді, коли вам потрібне докладне та повне знання теми).

Крок 3. Активне читання

Під час читання документів корисним буде виділяти, підкреслювати, коментувати важливі ключові моменти. Це зафіксує інформацію у вашій підсвідомості та допоможе не пропустити важливе. Допоможе тримати фокус на потрібних моментах. Особливу уважність слід виявляти при читанні та укладенні різних домовленостей, договорів, контрактів, зобов’язань.

Крок 4. Читання та вивчення різних типів матеріалу

Інтернет-видання, газети та журнали надають інформацію різного змісту та обсягу. Охоплюють велику аудиторію читачів. Задля збільшення споживачів деякі видання акцентують увагу на найбільш популярних, сенсаційних та гламурних темах, залишаючи поза увагою матеріал, який може мати значення для повного розуміння потрібної теми.

Більш ефективний засіб одержання інформації з цих платформ – перегляд заголовків та звернення до статей, у яких висвітлюється питання, яке вас цікавить.  Клікбейт (сенсаційний заголовок з ціллю залучення читачів) може привести до неправдивої інформації, витраченого часу та почуття дискомфорту від прочитаного.

Матеріал інтернет-видань та газет зазвичай розбитий на стрічки. Читаючи їх часто, ви швидко виробите навички, який матеріал вартий уваги, а який можна взагалі пропустити.

Крок 5. Використання словників до спеціальної документації

Якщо вам доводиться читати велику кількість текстів зі специалізованою інформацією, стосовно технологій, юридичних аспектів та ін., використовуйте спеціальні словники, або глосарій – спеціальний словник, що пояснює застарілі, маловідомі та спеціфічні слова у різних областях знань. Для кращого запам’ятовування записуйте ключові поняття й звертайтесь до них за потребою.

Читання – корисна річ: завдяки йому ми набуваємо знання, вміння спілкуватися з людьми, прокачуємо пам’ять та мислення. Читання примушує наш мозок працювати, а значить і тримати весь організм у тонусі. Тож будемо читати уважно, регулярно, створювати успішні відносини і витрачати свій час ефективно.