Ольга Карпенко, медична психологиня, спеціалістка з когнітивно-поведінкової терапії

Концентрація є важливим елементом продуктивності та успіху. Але зосередитися може бути досить важко, особливо в умовах, коли робочий процес не налагоджений належним чином, а розум перенасичений різноманітними інформаційними потоками. Якщо ви шукаєте способи поліпшення концентрації на роботі, вам допоможуть наступні поради:

Знайдіть місце, де можна спокійно працювати

Дослідження показують, що робоче оточення може суттєво впливати на концентрацію та продуктивність. Якщо ви працюєте в офісі, спробуйте знайти зручне місце, де вас ніхто та ніщо не буде відволікати. Якщо ви працюєте з дому, створіть робочий простір, який дозволить вам відчувати себе зосередженими та проактивними.

Приберіть зі столу зайві речі

Якщо на робочому столі панує безлад, це може стати приводом для відволікання. Спробуйте залишати на столі лише необхідні речі, які ви використовуєте для своєї роботи.

За необхідності – вимкніть телефон та месенджери

Звуки повідомлень відволікають від роботи та знижують концентрацію. Також може заважати бажання подивитися стрічку новин або перевірити нові повідомлення.

Зосередьтеся на одному завданні

Якщо це можливо, працюйте над одним завданням протягом деякого часу. Розділення свого часу та уваги між кількома завданнями може стати перешкодою для концентрації. Якщо ж на роботі потрібно виконувати кілька завдань одночасно, спробуйте встановити для себе пріоритети та працювати над найбільш важливими завданнями спочатку.

Робіть регулярні перерви

Хоча і здається, що робота без перерви допоможе швидше закінчити роботу, це насправді може завдати шкоди вашій продуктивності. Постійне напруження викликає стрес, а це, своєю чергою, заважає концентрації. Робіть регулярні перерви для відпочинку, розтяжки, перекуси або навіть короткі прогулянки на свіжому повітрі. Такі перерви допоможуть повернути свіжий погляд на завдання, що стоять перед вами.

Плануйте свій день

Організований розклад допоможе підтримувати продуктивність та зосередженість. Сплануйте свій день заздалегідь, складіть список завдань, які необхідно виконати, та розподіліть їх за пріоритетом.

Підтримуйте оптимальну температуру на робочому місці

Температура повітря в робочому просторі може суттєво впливати на вашу концентрацію. Дослідження показали, що оптимальна температура на робочому місці  від 20 до 24 градусів Цельсія.

Ви можете перевірити різні способи підвищення концентрації уваги та побудувати свій робочий процес так, щоб вам було легко та цікаво працювати.

Читайте ще: Як підвищити свою стресостійкість? Рекомендації психологині