Якою б чудовою та ідеальною не здавалась робота, є низка причин, які мотивують і все більше захоплюють нас, або навпаки — зменшують інтерес і викликають апатію до роботи. 

І попри те, що кожен працівник має власні потреби, існують ключові фактори, що допомагають зберегти відчуття щастя та задоволеності на роботі. Які саме, розповідаємо нижче.

Щасливі співробітники більш продуктивні, менш схильні до втрати інтересу до своєї роботи, а також стійкіші до стресу та вигорання.

  • Гнучкий графік роботи. Робота не повинна займати 24 години на добу. Важливо, щоб у працівників була можливість займатися особистими справами, відвідувати лікарів та відпочивати. Тож, аби запобігти виснаженню співробітників, роботодавці можуть пропонувати дистанційну роботу, відпустки та різні бонуси.
  • Кар’єрний розвиток. Співробітники, які мають можливість розвиватися у своїй кар’єрі — більш задоволені роботою. Тому компанії можуть всіляко заохочувати співробітників та пропонувати навчання, тренінги, наставництво, внутрішні програми розвитку тощо.
  • Комунікація та колективна співпраця. Комунікація є ключовим фактором у будь-якій команді. Тому для досягнення спільних цілей працівники повинні взаємодіяти та спілкуватися одне з одним. Для цього в компанії можуть організовувати зустрічі, робочі групи та інші заходи.
  • Визнання та похвала. Щоб інтерес до роботи не зникав з часом, працівники мають відчувати, що їхню працю цінують і визнають. І тому було б добре, якби роботодавці забезпечували співробітників преміями, бонусами, нагородами тощо, які б допомогли людям відчувати себе цінними та вмотивованими.

Важливо, щоб співробітники мали можливість висловлювати свої думки та ідеї, а також отримували зворотний зв’язок від керівництва й колег.

  • Політика компанії. Для багатьох працівників важливо, щоб їхні компанії демонстрували соціальну відповідальність та займалися благодійністю. Для цього організація може долучатися до волонтерських, благодійних програм, які допоможуть залучити працівників до суспільних справ. 

Примітка. Також роботодавець може запропонувати співробітникам медичне страхування, абонементи у спортзали тощо. Це може допомогти зберегти та залучити талановитих співробітників.

  • Гарні умови праці. Комфортна робоча атмосфера може значно підвищити настрій співробітників. 

Щоб створити її, компанії варто звернути увагу на такі моменти:

  • Сприятливі умови для роботи (світлі просторі кімнати, крісла зі спинкою, доступ до природного світла, безперебійний інтернет, комфортна температура й вентиляція).
  • Дотримання робочого графіка.
  • Наявність необхідного обладнання тощо.

Гарні умови праці можуть допомогти зберегти здоров’я співробітників і зменшити ризики виникнення професійних захворювань.

  • Рівень зарплати. Зарплати повинні відповідати ринковій вартості спеціалістів і стимулювати до досягнення більших результатів. Адже жодний спеціаліст не буде щасливий на тій роботі, де його знання не цінують. Ба більше, хороша зарплата може допомогти залучити талановитих співробітників та зберегти їх у компанії, особливо, якщо ринок праці досить конкурентний.
  • Корпоративна культура. Описує цінності, норми та практики, які панують в організації та формують її ідентичність. 

Вона може включати

  • Дотримання етики та принципів підприємницької діяльності.
  • Прозорість і відкритість в комунікації (керівник-співробітник).
  • Розвиток корпоративної та екологічної усвідомленості.
  • Справедливість і рівність тощо.

Якщо корпоративна культура буде відповідати цінностям працівників і сприятиме колективному духу та співпраці — це позитивно відображатиметься на самопочутті співробітників.

Наведені фактори допоможуть підтримувати належний рівень задоволеності на роботі та створити міцну й ефективну команду. Адже щасливі співробітники — один із головних чинників успіху будь-якого бізнесу.

  Марія Приходько, авторка медіаплатформи budni

Читайте ще: 5 лайфхаків з TikTok, які допоможуть вам краще справлятися з роботою