Кар’єра є важливим аспектом життя більшості людей. Кожен хоче знайти своє місце та розвиватися професійно й особистісно. Але шлях до успіху може бути заплутаним і невизначеним. 

Тож ми вирішили зібрати найкращі TED-лекції, які допоможуть вам стати на правильну дорогу та впевнено рухатися до успіху.

TED-лекції — це короткі відео, в яких експерти діляться своїми ідеями та знаннями на різноманітні теми. 

Скотт Дінсмор «Як знайти роботу до душі» (How to find work you love)

Доповідь буде корисною для тих, хто хоче віднайти своє покликання та працювати у задоволення. Спираючись на свій досвід, Дінсмор ділиться порадами щодо того, як змінити роботу, яка перетворилася в тягар, яким чином прислухатись до своїх здібностей та наголошує, що тільки ризикнувши та витративши вдосталь часу, можна знайти покликання. 

Ларрі Сміт «Чому ви не досягнете блискавичної кар’єри» (Why You Will Fail to Have a Great Career)

Ларрі Сміт виступає із жартівливою критикою звичайних порад щодо кар’єри та мислення. Він стверджує, що люди погоджуються на посередню роботу тільки через страх змін. Тож лектор закликає йти на ризик, самовдосконалюватися, відстоювати свої погляди та взаємодіяти з людьми.

Емілі Вапнік «Чому не у всіх є одне покликання» (Why some of us don’t have one true calling)

Лекція присвячена поняттю «мультипотенціальність» (люди, які мають багато інтересів, навичок, і не можуть знайти одну-єдину справу). Навʼязана суспільством ідея про одне покликання є неправильною, адже люди можуть мати багато талантів, і це нормально. Тож замість того, щоб шукати своє «єдине покликання», Емілі рекомендує експериментувати з різними напрямками та фокусуватися на тому, що подобається.

Шон Ейкор «Щасливий секрет продуктивної праці (The happy secret to better work)

Доповідач наголошує на важливості позитивного мислення, регулярної фізичної активності та розповідає про те, як важливо поставити правильну мету для досягнення успіху. Також лекція містить поради для підвищення ефективності та покращення настрою на роботі, адже за словами автора — продуктивна та людина, яка є щасливою.

Рут Ченг «Як зробити важкий вибір» (How to make hard choices)

У лекції Рут розповідає про те, як приймати складні рішення та ділиться зі слухачами кроками, які допоможуть в цьому (базуються на принципах раціональної теорії прийняття рішень):

  • зрозуміти свої цінності та мету;
  • зібрати інформацію про всі можливі варіанти вибору;
  • оцінити наслідки кожного вибору та порівняти їх зі своїми цінностями й метою;
  • вибрати варіант, який найкраще відповідає цінностям і меті;
  • діяти та не жалкувати про свій вибір.

Брін Браун «Сила вразливості» (The power of vulnerability)

У суспільстві закоренилася думка про те, що потрібно бути сильними, незалежними та невразливими. Однак лекторка спростовує це твердження та розповідає, як використовуючи вразливість, люди можуть зміцнити стосунки, кар’єру та навіть життя.

Джуліан Трежер «Як потрібно говорити, щоб людям хотілося слухати» (How to speak so that people want to listen)

Джуліан Трежер є експертом з комунікацій та автором книг про публічні виступи. У лекції він наголошує на важливості ефективної комунікації та розкриває її ключові принципи. За словами експерта, для того, щоб бути хорошим спікером, потрібно поєднувати інформацію з емоціями, використовувати просту й зрозумілу мову та бути відкритим.

Ден Пінк «Головоломка мотивації» (The puzzle of motivation)

У лекції Ден розглядає проблему традиційної системи мотивації працівників та пропонує підхід, що базується на трьох факторах: автономії, майстерності та цінності. Він стверджує, що усталені методи мотивації (грошова винагорода, бонуси, покарання) не завжди є ефективні, тому в сучасному світі працівники мають самі контролювати свої дії та вибір.

Анджалі Суд і Стефані Мехта «Як великі лідери сприймають невизначеність» (How great leaders take on uncertainty).

У світі, що постійно змінюється, керівникам важко забезпечити співробітників впевненістю. Тож важливо керувати невизначеністю, до якої входить гнучкість, співробітництво, відвага та відкритість. У розмові з журналісткою-ветераном, Суд (американська бізнес-леді) розповідає про свій досвід підключення віддалених співробітників по всьому світі та ділиться тим, як вона справлялася з проблемою вигорання й адаптувала компанію до потреб наступного покоління.

Келлі Макгонігал «Як зробити стрес вашим другом» (How to make stress your friend)

Келлі наголошує на тому, що наше відношення до стресу впливає на наслідки для здоров’я, тож вона пропонує прийняти стрес, адже це нормальна реакція на виклики. І спираючись на приклади наукових досліджень, Келлі доходить до висновку, що люди, які позитивно ставляться до потрясінь, мають краще фізичне здоров’я та більшу мотивацію.

Сімон Сінек «Як великі лідери надихають дійством» (How great leaders inspire action)

Сінек ділиться своїми дослідженнями про те, як успішні компанії та лідери мотивують своїх працівників і прихильників. Він стверджує, що лідери не просто говорять про те, що їх продукти чи послуги чудові, а розповідають про свою місію та цінності, які спонукають людей до дій.

Примітка: всі лекції англійською мовою, однак до більшості з них є субтитри українською мовою. 

Незалежно від того, в якій сфері ви працюєте або які мрії про кар’єру маєте, знання та інсайти, отримані з цих лекцій, можуть допомогти досягти успіху та отримати задоволення в роботі.

  Марія Приходько, авторка медіаплатформи budni

Читайте ще: 20 професійних навичок, що стануть найважливішими у 2023 році